CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS

środa, 10 czerwca 2009

Les trompe-l'oeils de Montpellier

Jedną z atrakcji turystycznych Montpellier jest malarstwo iluzjonistyczne, czyli tak zwane trompe-l'oeil, obecne na fasadach niektórych budynków. Czerwona mapa Office de Tourisme de Montpellier wskazuje 5 takich murali. Jeśli chcemy zobaczyć je wszystkie, najłatwiej zacząć wycieczkę od Place de la Comédie.


Z Place de la Comédie podążamy Rue de la Loge, następnie skręcamy w pierwszą lepszą uliczkę na lewo, tak by dotrzeć na Place Saint Roch. Tam znajdziemy pierwsze trompe-l'oeil:

Trompe-l'oeil na Place Saint Roch, 2005
wykonane przez kolektyw 7e SENS
http://www.7e-sens.fr/

Z placu podążamy Rue du Four des Flammes aż do Boulevard du Jeu de Paume, gdzie skręcamy w lewo. Dochodzimy do małego Place E.Adam, tam znajduje się drugi mural:

Trompe-l'oeil na Place E.Adam, 2007
wykonane przez kolektyw Mad'Art
http://www.madart.fr/

Kilka metrów dalej mamy następny:

Trompe-l'oeil na Place Saint Denis, 2006
wykonane przez kolektyw CitéCréation
http://www.cite-creation.com/

Stąd skręcamy w lewo, w Rue du Grand Saint Jean, i na Place de Strasbourg jeszcze raz w lewo [najlepiej w rue Farges, a potem w rue Isidore Girard]. Powinniśmy dotrzeć do Place Fr.Jaumes:

(brak danych)

Następnie, wracamy się na rue du Pont de Lattes, którą dochodzimy do Boulevard de Strasbourg i wzdłuż torów linii Tam docieramy do ostatniego wielkiego muralu przy brzegach Lezu:

Trompe-l'oeil przy Avenue des droits de l'homme, 2007
wykonane przez kolektyw Mad'Art
http://www.madart.fr/


Bibliografia:
http://www.trompe-l-oeil.info/Trompeloeil/accueil.htm

0 komentarze: